Nadační fond Lidé Sobě
  > Diabetické čočky 
|

Diabetické čočky s průměrem optické části minimálně 7 mm

Jedná se o nejčetnější skupinu speciálních akrylátových čoček. Jsou určeny pro širokou cílovou skupinu pacientů s onemocněním cukrovkou nebo s náchylností k tomuto onemocnění. Jako první na světě začala s výrobou těchto čoček americká firma Imperiál. V Evropě vyrábí opět vynikající čočky firma IOLTechnologie. Čočky poskytují maximální výhody jak pro operátora, tak i pro pacienta. Byly vyvinuty právě jen pro diabetiky, zaručující vysokou kvalitu a neměly by být zaměňovány za levnější modely deklarující podobné vlastnosti.

Proč pacienti s cukrovkou nebo náchylností k tomuto onemocnění potřebují speciální nitrooční čočku?

Speciální diabetická čočka má rozšířenou optickou část až do šířky 7 mm, což umožňuje větší zorný úhel pro přístup k očnímu pozadí a zlepšuje tak možnosti léčby očních lékařů, kteří přicházejí do styku s okem diabetika v dalším stádiu onemocnění. Jedním z nejčastějších onemocnění očí pacientů s diabetem je diabetická retinopatie, při které dochází k výrazným změnám na sítnici, které mohou vést až k jejímu odchlípení. V dnešní době je k léčbě tohoto onemocnění nejčastěji využíván oční laser.

Využití speciální diabetické čočky umožňuje rozšířit zorné pole pro lékaře, který ošetřuje oční pozadí laserem, o více než 30%. Tato možnost výrazně umožňuje zvětšit laserem ošetřenou plochu sítnice, což pomáhá pozitivně ovlivnit vývoj onemocnění. Léčba laserem je v některých případech nedostatečná a musí se přistoupit k operaci zadní části oka. Všichni operatéři při těchto zákrocích vysoce ocení širokou optickou část nitrooční čočky, která jim umožní zvládnout zákrok mnohem lépe.

|
__________